O nás

20170223 174008

IMG 5588

tabor2

Výtvarné Studio Experiment z.s. vzniklo v roce 1994 a je neziskovou organizací, která sdružuje děti a dospělé z Olomouce a okolí. Svými aktivitami studio vytváří prostor k tvořivosti a vzájemnému setkávání dětí a dospělých z různého kulturního i sociálního prostředí.  Čas strávený ve studiu je hrou, poučením i zábavou dohromady.

 

  • Během roku pořádáme výtvarné kurzy pro všechny věkové kategorie - děti, dospělé i seniory. Naším cílem je poskytovat výuku výtvarného umění v nejvyšší možné kvalitě a úrovni. Jsme tu pro všechny, kteří v sobě cítí touhu malovat, kreslit, modelovat nebo se jinak umělecky rozvíjet.

  • Pravidelná činnost - organizujeme 20 zájmových kroužků pro děti a mládež od 4 do 26 let, 2 kroužky keramiky pro dospělé.
  • Nepravidelná činnost: jednorázové programy a projekty určené dětem, mládeži i dospělým - velikonoční, podzimní a vánoční dílny, tematické dílny, dílny pro JAN-Olomouc z.s., EKO dny, účast na akcích Nadace Bezpečná Olomouc, divadelní představení, mikulášské besídky, návštěvy galerií a muzeí, pořádání výstav, výlety, tvořivé víkendy, letní týdenní tábory, publikační činnost,…. 
  • Na období 1.6.2020 – 28.2.2023 jsme připravili projekt v rámci výzvy č. 071 OP VVV – s názvem „Zvyšování kvality neformálního vzdělávání Studia Experiment z.s.“ Cílem projektu je mimo jiné zlepšit kvalitu aktivit neformálního vzdělávání v Olomouci, a to zejména obohacením dětem a mládeži nabízených aktivit a programů formou realizace tematických projektových dnů se zapojením odborníků z praxe a naších pracovníků. Projektové dny budou zaměřeny na řemeslnou nebo intermediální tvorbu.  Děti a mládež budou mít možnost zúčastnit se tematických projektových dnů zcela zdarma.

Zvyšování kvality neformálního vzdělávání Studio Experiment z.s. 

„Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.“

Pablo Picasso

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok